Najaktywniejsze muzeum w Polsce!

Kilka tygodni temu, wracając z wesela znajomych Leo, odwiedziliśmy wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju MUZEUM NIETYPOWYCH ROWERÓW w miejscowości Gołąb. Świetne miejsce, prowadzone przez wyjątkowego człowieka, pana Józefa Konstantego Majewskiego, pasjonata jakich mało. Nie dość, że większość z prezentowanych tam rowerów jest jego własnej produkcji, to każdy z nich jest inny, pomysłowy, niespotykany, a do tego sprawny! Słowo prezentowany użyłam nieprzypadkowo, bo to co uważam za największą wartość tej wystawy to forma przedstawienia rowerów – pan Józef osobiście opowiada o rowerach, pokazując wszystkie ich funkcje i udogodnienia, opowiadając skąd pomysł ich stworzenia  (lub gdzie zostały zakupione), a także pozwala przejechać się na większości tych ,,eksponatów”. Muszę przyznać, że choć rowery to moja miłość, i jeździłam już na niejednym, to okrążenie wokół podwórka na niektórych egzemplarzach było dla mnie nie lada wyzwaniem. Niełatwe okazało się nawet poprowadzenie roweru, którego kierownicą skręcała w kierunku odwrotnym od zamierzonego  (skręcasz w prawo, jedziesz w lewo). Co ciekawe to właśnie pan Józef zaprojektował magiczne (obracające się wokół własnej osi ) rowery do kultowego serialu mojego dzieciństwa, czyli ,,Trzy szalone zera” z uroczą Joasią Jabłczyńską w roli głównej.

Muzeum otwarte jest od kwietnia do końca października codziennie od 10.00 do 18.00, a poza sezonem można zadzwonić i umówić się na taką wizytę.

My wyszliśmy stamtąd zachwyceni i zapewniam, że nie trzeba być rowerzystą, żeby docenić Muzeum Nietypowych Rowerów. Serce tego miejsca bije bowiem w piersiach pana Józefa – człowieka, który żyje swoją pasją i zaraża nią innych. Wielki szacunek!

rowerek1

rowery 6

rowery7

rowery11

rowery12

rowery13

rowery14

rowery20

rowery21

 

Więcej informacji na stronie: http://www.muzeumrowerow.pl/

 

1 Komentarz 4 Komentarzy

  1. shotgym Odpowiedz

    Widać że Pan Józef to prawdziwy pasjonat. Te rowery to całe jego życie, Fajnie że są jeszcze w Polsce takie miejsca, jeśli tylko będę miał okazję to napewno się tam wybiorę. Ciekawy artykuł i bardzo dobra relacja zdjęciowa.

  2. XSka Odpowiedz

    TAK! Byliśmy pod wielkim wrażeniem jego pomysłowości. Super gość, warto pojechać i odwiedzić to muzeum, zwłaszcza, że naprawdę rzadko się zdarza, by ktoś z taką pasją opowiadał o rowerach, i by na ich temat miał taką wiedzę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powrót do góry