Dieta 1000 kalorii

Dieta 1000 kalorii to jedna z najbardziej popularnych metod na zrzucenie kilku kilogramów. Jej zasady są proste i bardzo czytelne, a osoby które chcą osiągnąć swoją wymarzoną sylwetkę nie muszą katować się godzinami na siłowni, dodatkowo mimo iż dieta 1000 kalorii brzmi wręcz okrutnie, wcale taka nie jest. Odpowiednio zbilansowane posiłki oraz odpowiednia pora jedzenia ich sprawi, że nie będzie nam towarzyszyć głód ani uczucie opadnięcia z sił, które jakże często jest efektem ubocznym innych, nierzadko bardziej skomplikowanych diet odchudzających.

Najważniejszą zasadą diety 1000 kalorii to rozłożenie naszych posiłków. Powinniśmy jadać 5 razy dziennie. Oczywiście należy też pamiętać o odpowiednim doborze rozłożenia kalorii w ciągu dnia. I tak nasze śniadanie może mieć 300kcal, drugie śniadanie 200kcal, obiad 300kcal, podwieczorek 200kcal. W tym rozłożeniu decydujemy się na nie jedzenie kolacji, a nasz dietetyczny podwieczorek powinien zostać przez nas spożyty ok. godziny 19. Takie rozłożenie kaloryczności poszczególnych posiłków sprawi, że mimo stosowania diety 1000 kalorii nie powinniśmy mieć żadnych problemów z energią w ciągu dnia. Dodatkowo decydując się na obiad 300kcal mamy dużo większe możliwości co do skomponowania smacznego, ciekawego, sytego a mimo to nadal odchudzającego posiłku.

Drugą i jednak częściej wybieraną opcją jest rozłożenie kaloryczności posiłków po równo. W tej konfiguracji śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja mają po 200kcal. Jest to również skuteczna opcja, jednak należy przy niej pamiętać o nieznacznym przesunięciu naszych posiłków w czasie. I tak jeżeli śniadanie jemy o 7 rano, to drugie śniadanie należy spożyć ok. godziny 10, obiad o 13, podwieczorek o 16 a kolację o 19. Rozłożenie wszystkiego w równych odstępach sprawi, że nie będziemy czuli żadnego głodu, organizm cały czas będzie odżywiony.

Dieta 1000 kalorii to skuteczny sposób na odchudzanie, dający bardzo dobre i szybko widoczne efekty, dodatkowo pomoże nam on odkryć nowe i zdrowe smaki.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *