Fakty o pamięci

Pamięć jest zdecydowanie najbardziej niezwykłą ze wszystkich twoich funkcji umysłowych. Wszystko to, co robisz, jest łatwiejsze dzięki Twojej pamięci… każda czynność jest prostsza, ponieważ w przeszłości miałeś doświadczenia, które powiedziały Twojemu umysłowi i ciału, czego się spodziewać i jak postępować w określonych sytuacjach. Twoje życie to ciągła lekcja, ponieważ niezliczone rzeczy, które robisz, przygotowują Cię do ponownego ich powtórzenia… ponieważ doświadczenie eliminuje podróżowanie dalszej  drogi prób i błędów, ucząc cię dobrej lub złej drogi.

Nawet jeśli miałbyś zostawić swoją pamięć całkowicie w spokoju, nigdy nie zastanawiając się nad tym… używając go bardziej efektywnie, nadal służyłby ci lojalnie i dobrze… ale po co się zadowolić skromna emerytura, kiedy inwestując tylko trochę, możesz zebrać ogromne pieniądze fortuna? Uczestnicząc w wykładzie na pewno zdobędziesz kilka ciekawostek, tylko w słysząc słowa. Ale gdybyś wiedział, jak przygotować wszystkie te fakty do bardziej efektywnego zapamiętywania, jeśli… udało Ci się pomnożyć Twoje szanse na zapamiętanie informacji o kafelkach, zastanów się ile więcej wiedzy, którą będziesz w stanie przyswoić!

Pierwszym krokiem do wzmocnienia pamięci jest odkrycie dokładnie, czym ona jest. Jest o wiele więcej niż kilka różnych faktów i pomysłów pływających w szarości? sprawa twojego mózgu… jak się przekonasz, czytając kilka następnych stron. Twoja cała pamięć Powinno być jasne, już teraz, termin „pamięć” znaczy więcej niż tylko zdolności retencyjne umysłu: oznacza to, że swobodnie adaptować twierdzenie słownikowe, wszelkie środki, za pomocą których można przywołać lub udostępnić na język wszelkie informacje lub wiedza, którą ma się ochotę używać. Obejmuje to każdą sztuczkę, sztuczkę i skrót, który my potrafi wymyślić;  wszystko, co możemy zrobić, aby uniknąć psychicznego zimna.

Załóżmy, że przyjrzymy się teraz całkowitemu makijażowi Twojej pamięci… dla naszych celów, jego częściom można podzielić na dwie podstawowe kategorie: „naturalne”;  pamięć, czyli funkcja własnego umysłu zapamiętywania i „sztuczne”  pamięć — urządzenia do przechowywania informacji poza obszarem ramy twojego umysłu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *