Kuba – co warto zobaczyć na tej wyspie?

Dla tych, którym marzą się egzotyczne podróże, Kuba może się okazać wymarzonym kierunkiem. Liczne atrakcje i malownicza sceneria sprawiają, że wczasy na tej wyspie mają w swej ofercie niemal wszystkie biura podróży, a chętnych na udział w takich wyprawach nie brakuje. Co warto zobaczyć na tej wsypie?

Kuba to przede wszystkim tętniąca życiem Hawana, znana z kolonialnej zabudowy, klimatycznych knajpek oraz placówek muzealnych. Na szczególne wyróżnienie zasługuje tu Muzeum Rewolucji, dzięki któremu można w ciekawy sposób poznać najnowszą historię wyspy. Kto chce poznać najnowsze dzieje Kuby, ten powinien odwiedzić również miasto Santa Clara. To rodzinna miejscowość słynnego Che – człowieka, który w dziejach współczesnej Kuby odegrał bardzo ważną rolę.

Innym miastem, którego w czasie wycieczki po wyspie nie można pominąć, jest Trinidad. I tu nie brak kolonialnych budowli, malowniczych uliczek i miejsc, w których można spróbować swoich sił w salsy. Elegancją i piękną zabudową może się też pochwalić miasto Cienfuegos, założone w XIX wieku przez osadników przybyłych na Kubę z Francji. Kto woli starsze miasta, ten z pewnością doceni Remedios, kuszące cennymi zabytkami oraz imprezami.

Dla tych, którzy chcą nacieszyć się pięknem wyspiarskiej przyrody, ważnym celem wycieczki stanie się Peninsula de Zapata – niezwykły półwysep, znany jako idealne miejsce do prowadzenia obserwacji ornitologicznych. Tutejsze bagna są też miejscem, w którym można spotkać się z krokodylem kubańskim, a każde takie spotkanie może się okazać niezapomnianą przygodą. Inną atrakcją o przyrodniczym charakterze, z której Kuba może być dumna, jest wodospad El Nicho. To miejsce oczaruje każdego, a spacer w rejonie wodospadu na długo zapisze się w pamięci każdego turysty. Nie lada gratką będą też wycieczki po terenie Narodowego Parku Humboldta oraz wyprawy na Pico de Turquino – najwyższy szczyt Kuby.

Gorąca Kuba to wspaniała wyspa, której nie można się oprzeć. Kto spędzi wczasy na jej terenie, ten przeżyje wspaniałą przygodę, a jednocześnie nacieszy się wypoczynkiem w unikalnej scenerii.

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *