Makarska – co warto zobaczyć?

Makarska to jedna z tych miejscowości, z których Chorwacja może być dumna. Kto zdecyduje się spędzić wczasy na jej terenie, ten na nudę z pewnością nie będzie narzekać. Jakie atrakcje czekają tu na gości?

Makarska to przede wszystkim wakacyjny kurort, który może się pochwalić korzystną lokalizacją. Tu, na wschodnim wybrzeżu Morza Adriatyckiego, Dalmacja prezentuje swe wyjątkowo atrakcyjne oblicze. Makarska to przede wszystkim różnorodność. Z jednej strony czeka tu piękne wybrzeże, a wraz z nim plaże oraz bogata oferta dla tych, którzy stawiają na sporty wodne. Z drugiej strony Makarska to pobliskie góry, które skutecznie przyciągają uwagę piechurów. Dla nich wycieczki w góry Biokovo (należące do słynnych Gór Dynarskich) będą idealną propozycją.

Makarska sama w sobie jest ciekawym celem wycieczki po Chorwacji, a czekające tu zabytki mogą zrobić na nas spore wrażenie. Jednym z najważniejszych obiektów w tym mieście jest katedra św. Marka, która powstała w połowie XVIII stulecia. Kto chce poszerzyć swoją wiedzę na temat historii tej części Chorwacji, ten koniecznie powinien odwiedzić tutejsze Muzeum Miejskie. Warto też zajrzeć do Muzeum Muszli, którego siedzibą stał się XVII-wieczny klasztor franciszkański. Warto też wybrać się na spacer wzdłuż wybrzeża oraz odwiedzić Półwysep św. Piotra. Jego najważniejszą ozdobą jest latarnia morska z XIX wieku, przy której można odpocząć i nacieszyć się wspaniałymi widokami na okolicę. Dla tych, którzy chcą się zrelaksować nad wodą, nie lada gratką będą miejscowe plaże oraz port jachtowy.

Makarska to centrum Riwiery Makarskiej – krainy, na terenie której każdy z nas może spędzić niezapomniane wczasy w Chorwacji. Wśród popularnych letnisk na jej terenie znajdują się m.in. Baska Voda, Brela i Podgora. Każda z tych miejscowości przyciąga świetnymi warunkami do wypoczynku oraz dobrym zagospodarowaniem, co w połączeniu z piękną okolicą stanowi dla turystów najlepszą zachętę do spędzenia urlopu właśnie w tej części Chorwacji. W pobliżu kurortu czekają też takie atrakcje, jak Punta Rata w Breli  czy Zlatni Rat na wyspie Brać. To wspaniałe plaże, na które osoby wypoczywające na terenie Makarskiej mogą się wybrać bez problemów.

Przeczytaj także

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *